Vnější Tepelná Izolace Kalkulačka cen

1/4

Vyberte si úkol!

6-8 cm fasádní izolace

Výrazně zlepšuje pocit tepla.

10-12 cm fasádní izolace

Výrazně zlepšuje schopnost domu zadržovat teplo.

20 cm fasádní izolace

Poskytuje tepelnou izolaci na nejvyšší úrovni.

Kterou si vybrat?

Kroky cenové kalkulačky

Kalkulátor cen vnější tepelné izolace je navržen tak, aby vám rychle a snadno mohl poskytnout tržní ceny zateplení fasády a zjistit, za kolik odborníci na izolace od FajnMacherů mohou práci provést. Použití kalkulačky je ve 4 jednoduchých krocích a zcela zdarma.

1. Vyberte si úkol!

V kalkulačce můžete nejprve zvolit variantu podle tloušťky izolace. Následně budete mít také možnost zvolit izolační materiál. Na výběr máte z těchto možností:

  • 6-8 cm fasádní izolace, která v závislosti na součiniteli prostupu tepla zvoleného izolačního materiálu v různé míře zlepši tepelné vlastnosti vašeho domu. Obvykle 6-8 cm izolace funkčně zlepši tepelný komfort, ale nestačí ke splnění norem EU pro starší dům.
  • 10-12 cm fasádní izolace, která může zlepšit součinitel prostupu tepla cihlové zdi až o 3-500%. Neznamená to však, že najednou zaplatíte třetinu nebo pětinu účtu za plyn, ale že v zimě to může snížit tepelné ztráty o třetinu. Pokud zvolíte správné materiály, můžete nakonec získat moderní zateplený dům.
  • 20 cm fasádní izolace, s libovolným výběrem materiálu lze dosáhnout úrovně izolace, která splňuje doporučení inženýrské komory nebo požadavky na pasivní dům.
    Ve všech případech kalkulačka počítá s cenami zahrnující náklady na izolační desky a pomocné materiály, hmoždinky, lepidlá, síťoviny a nanášení a vyhlazení nejjednodušší tenkovrstvé omítky v základní barvě. Cena zahrnuje náklady na práci, ale nezohledňuje náklady na lešení, ochranné rohy, startovací profily a případné rozdílné ceny za zateplení soklu, které mohou být požadovány.

💡 Pokud se nemůžete rozhodnout, kterou možnost si vybrat, klikněte na tlačítko „kterou si vybrat?” pro další vysvětlení!

2. Zadejte rozměry!

Rozměry plochy na izolace *mohou být zadány na stěnu nebo celkově.**. Zadejte šířku a výšku dané plochy! Z toho systém vypočítá kolik metrů čtverečních je třeba vypočítat.
Pokud chcete pokrýt více ploch nebo povrchů stěn, můžete tak učinit kliknutím na tlačítko „nová plocha”, kde můžete přidat nové plochy ke stávajícím.
💡 Pokud nevíte jak zadat požadované údaje, klikněte na informační tlačítko „jak zadat rozměry” , a najdete pokyny k výpočtu.

3. Vyberte si materiál!

Výběr izolačních materiálů je velmi široký, v kalkulačce v současné době uvádíme tři různé příklady materiálů s charakteristicky odlišnými izolačními vlastnostmi.

  • EPS 70F zateplení s tenkovrstvou fasádní omítkou na vodní bázi (např. Isover EPS 70F s tenkovrstvou omítkou Mapei na vodní bázi v bílé barvě): EPS 70F je jedným z nejlevnějších a nejoblíbenějších materiálů s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. V každém případě by měl být chráněn před škodlivými slunečními paprsky a vlhkosti, ale pokud je dokonale omítnutý je mimořádně odolný. Je dostatečně odolný vůči mechanickému poškození a hůře hoří, což z něj činí bezpečný izolační materiál.
  • **Omítnutelná izolace z kamenné vlny s disperzní tenkou vrstvou ** (např. izolační deska Frontrock Super a bílá disperzní tenká vrstva): Izolace z kamenné vlny je k dispozici také ve formě panelů a desek. Má dobrou odolnost proti vysokým teplotám a ohni a také dobré zvukově izolační vlastnosti. Její hlavní výhodou je zvýšená paropropustnost, proto jí lze doporučit pro smíšené zdivo.
  • Prodyšný izolačný systém EPS se silikátovou tenkovrstvou (např. Weber EPS-F Clima a tenkovrstvá silikátová omítka Weber PAS): EPS je lehký, levný a snadno zpracovatelný tepelně izolační materiál. Jeho výhodou jsou dobré tepelněizolační vlastnosti k dispozici v širokém rozsahu tlouštěk. Může však být náchylný k mechanickému poškození a časem může ztratit část svých tepelně izolačních vlastností. **Díky propustné perforaci se doporučuje pro téměř všechny typy zdiva, protože dokáže odvádět vodní páru, která se hromadí ve stěnách. Její tepelněizolační vlastnosti lze dále zlepšit pomocí grafitových přísad.

🧑‍🔧 TIP: Náklady na práci při instalaci fasádních zateplovacích systémů se pohybují od 1250 do 2250 Kč za metr čtvereční v závislosti na tloušťce (v rozmezí 8-20 cm). Cenu vnějšího zateplení více ovlivňuje kvalita a tloušťka zvoleného materiálu, takže pokud chcete ušetřit, věnujte výběru materiálu větší pozornost!

💡Další pomoc s výběrem materiálů najdete po kliknutí na tlačítko „jak vybrat”.

4. Výsledek kalkulace

Ve čtvrtém kroku systém vypočítává náklady na plánované zateplení fasády na základě zadaných parametrů. Kalkulačka určí výpočet ceny v nejběžnějším rozsahu s ohledem na několik metod výpočtu.

Ceny poskytované kalkulačkou profesionály jsou k dispozici v systému FajnMacher a ceny materiálů a pomocných materiálů, které jsou v současné době k dispozici v různých internetových obchodech.

💡TIP: Poskytneme vám také rozměry ploch, které mají být izolovány (stálo by to za to uložit si je), aby jste si mohli snáze vyžádat cenovou nabídku nebo spočítat spotřebu materiálu pro budoucí zateplovací práce!

Ceny zateplení fasády

Naša kalkulačka cen vám poskytne cenovou nabídku pro nejběžnější práce na zateplení fasády, ale vždy se vyplatí ověřit si postup prací u dodavatele. Při realizaci fasádního zateplovacího systému existuje mnoho kroků a při objednávce se můžete rozhodnout, kdy se zastavíte: můžete požadovat instalaci izolace, síťování, základní omítku nebo kompletní instalaci až po nanesení tenké vrstvy omítky. Odborníci v oblasti izolací obvykle stanovují ceny na základě projektu. Doporučuje se také přenechat nákup materiálu odborníkům, protože výběr materiálů a stanovení potřebného množství pomocných látok vyžaduje také odborné znalosti. Výrobci vytvářejí kompletní systémy od izolačních a lepicích materiálů až po omítky pod vlastními značkami. Při instalaci je vždy vhodné dodržovat doporučení výrobce.
Ceny a nabídky uvedené v kalkulačce jsou orientační a ukazují příkladové výpočty za průměrných tržních podmínek a okolností výstavby, založené na reálných dodacích lhůtach a dobře vybaveném dodavateli s odpovídajícími odbornými znalostami a kapacitami. U nákladů na materiál jsme předpokládali, že materiál pořídí a na stavbu dodá zhotovitel. Kalkulačka odhaduje očekávané ztráty materiálů s běžnými, odborně zdůvodněnými maržemi. U nákladů na pracovní sílu jsme použili průměrné typické náklady na pracovní sílu pro okresní a metropolitní oblasti, které se však mohou od konečné cenové nabídky výrazně líšit.